İlkyardım ve Acil Müdahale Eğitimleri

Hizmetlerimiz

İlkyardım ve Acil Müdahale Eğitimleri

İlkyardım Yönetmeliği'ne göre tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen az tehlikeli sınıfta her 20 personel için 1 kişi, tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde her 15 personel için 1 kişi, çok tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde her 10 personel için 1 kişi olmak üzere, “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası almış ilkyardımcı bulundurulması zorunludur. Genista İlkyardım Merkezi, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve sertifikalı ilkyardım eğitimleri verme yetkisi almış bir ASDERELİ OSGB kuruluşudur.


İlkyardım ve Acil Müdahale Eğitimleri Hizmetlerimiz;
 
  1. Temel İlkyardım Eğitimi (2 Gün/16 Saat) : Acil bir durum karşısında profesyonel ekipler gelene kadar doğru ve bilinçli uygulamalarda bulunmak isteyen herkes Temel İlkyardım Eğitimi alabilir. Eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara 3 yıl geçerli ilkyardım sertifikası verilmektedir. Temel İlkyardım Eğitimi ile kendiniz, yakınlarınız ve işletme çalışanları için hayat kurtarıcı müdahaleleri öğrenebilir, acil durumlarda doğru ve bilinçli uygulamalarda bulunarak insanlara yardımcı olabilirsiniz.
 
  1. Sertifika Güncelleme Eğitimi (1 Gün/8 Saat): Daha önceden ilkyardım sertifikası almış kişilere, verilen 8 saatlik eğitim sonrası eski sertifikalarının süresi 3 yıl uzatılmaktadır. İlkyardım Güncelleme eğitimine katılabilmek için ilkyardım sertifikanızın aslı gerekmektedir. İlkyardım sertifikanızın 3 yıl geçerlilik tarihi dolduktan sonra ilkyardım güncelleme eğitimine katılabilirsiniz.
 
  1. Bilgilendirme Eğitimleri (4-8 saat): Kişi veya kurumların isteklerine yönelik ilkyardım bilgilendirme eğitimleri verilmekte olup, eğitim sonunda katılımcılara "Katılımcı Belgesi" düzenlenmektedir.